Aktualności

Nietrzeźwy 35-latek za kierownicą volkswagena

Suscy policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 35-latek, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie zjechał z drogi „parkując” na ogrodzeniu prywatnej posesji. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

W nocy z piątku na sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który w Łętowni (gm. Jordanów) spowodował kolizję. Na miejscu funkcjonariusze zastali 35-letniego obywatela Ukrainy, który mieszka na terenie powiatu suskiego. W trakcie rozmowy z kierowcą od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jego pojazd zjechał z drogi, niszcząc rów przydrożny oraz ogrodzenie prywatnej posesji. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia usłyszał zarzut.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych.

 

Powrót na górę strony