Aktualności

Dwóch dilerów narkotyków zatrzymanych w Krakowie

Data publikacji 30.04.2024

Krakowscy policjanci zatrzymali 21-latka i jego 31-letniego kompana, którzy ukrywali w mieszkaniach prawie 2 kg marihuany, 200 gramów mefedronu oraz 240 gramów amfetaminy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi im kara do 10 lat więzienia, natomiast przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu zagrożone jest nawet 12-letnią karą pozbawienia wolności.

22 kwietnia br., funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zlikwidowali dwa punkty dilerskie na terenie miasta. W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że w dwóch mieszkaniach na Grzegórzkach dochodzi do dystrybucji narkotyków, dlatego udali się pod wskazane adresy. Mundurowi pod jednym z nich, podczas obserwacji zauważyli mężczyznę spacerującego z psem, który wyglądem odpowiadał rysopisowi osoby będącej w ich zainteresowaniu. Drugi z podejrzanych jak się okazało, przebywał w tym czasie w mieszkaniu. Podczas interwencji, zarówno 21-latek oraz 32-latek zachowywali się nerwowo, co dodatkowo utwierdziło policjantów w przekonaniu, że mężczyźni mogą posiadać środki odurzające. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze wraz z psem tropiącym, który natychmiast wskazał miejsca ukrycia narkotyków. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Do policyjnej jednostki trafiły również wszystkie zatrzymane substancje i przedmioty zabezpieczone w trakcie przeszukania. Po zważeniu i zbadaniu substancji testerami narkotykowymi okazało się, że są to blisko 2 kg marihuany, 200 gramów mefedronu, 240 gramów amfetaminy oraz waga elektroniczna, młynek oraz pakowarki próżniowe.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi im kara do 10 lat więzienia, oraz zarzut przygotowania do wprowadzania ich do obrotu co zagrożone jest karą nawet 12-lat pozbawienia wolności. 24 kwietnia br., prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście-Wschód zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego,  a także zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

 

  • narkotyki zapakowane w torebki próżniowe
  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony