Aktualności

Olkuscy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

W poniedziałek (29.04.br.), olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz tytoń bez skarbowych znaków akcyzy. W tym przypadku uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 27 tysięcy złotych.  

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że 63-letni mieszkaniec gminy Klucze może posiadać nielegalne papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. 
29 kwietnia, policjanci udali się do miejsca w Olkuszu, gdzie 63-latek miał sprzedawać „trefny” towar. Policjanci przeszukali pojazd 63-latka, w którym znajdowały się nielegalny tytoń i papierosy. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 21 tysięcy sztuk papierosów oraz 2 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wprowadzenie do obrotu takiego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 27 tys. złotych. Zgodnie z artykułem art. 65 § 1 kodeksu karno-skarbowego za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.
 

Powrót na górę strony