Aktualności

Nietrzeźwy jechał hulajnogą elektryczną 

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie wyeliminowali z ruchu drogowego 23-latka, który w stanie nietrzeźwości poruszał się hulajnogą elektryczną. Sprawca został ukarany wysokim mandatem. 

3 maja br., policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego andrychowskiego komisariatu, podczas patrolowania podległego rejonu służbowego, na ul. Krakowskiej zauważyli mężczyznę, który poruszał się po jezdni hulajnogą elektryczną, a jego styl jazdy wskazywał, że może być on pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenia.

23-letni mieszkaniec gminy Andrychów był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami ukarali 23-latka mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. 
Policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1 tys. złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2,5 złotych.                     
 

Powrót na górę strony