Aktualności

Stracił samochód za jazdę „na podwójnym gazie”

Blisko 3 promile alkoholu wskazało urządzenie, na którym został przebadany 29-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany w Kozłowie, dzięki czujności świadka zdarzenia. Mieszkaniec województwa podkarpackiego zakończył podróż swoim samochodem na pryzmie kamieni. Jego samochód został zabezpieczony na parkingu.

W miniony piątek (03.05.br.)  około godziny 11.30, dąbrowscy policjanci zostali wezwani do miejscowości Kozłów ( gm. Gręboszów) w związku z staranowaniem oznakowania pionowego i wjazdem pojazdu w pryzmę kamieni. Na miejscu okazało się, że 29- letni mieszkaniec powiatu niżańskiego poruszał się drogą wojewódzką nr 973 w kierunku miejscowości Borusowa, a następnie zignorował znak zakaz ruchu i wjechał w kruszywo niszcząc przy tym oznakowanie pionowe. Mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości i wówczas okazało się, że nie powinien kierować pojazdami mechanicznymi. W jego organizmie było blisko 3 promile alkoholu.
Nowe przepisy, które weszły w życie 14 marca br. nakładają na policjantów obowiązek zabezpieczenia samochodu osoby, która prowadziła pojazd mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Wobec 29-latka wszczęto postępowanie za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a zgodnie z obowiązującymi przepisami jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Teraz postępowanie zostanie przekazane prokuratorowi, a następnie do dąbrowskiego sądu, który zdecyduje o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia czyli samochodu osobowego.

Powrót na górę strony