Aktualności

Wypadek pod Olkuszem. Nie żyje 75-letni rowerzysta, mieszkaniec gminy Bolesław

W czwartek (02.05. br.) w Krzykawie, doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Kierujący potrącił 75-latka, który zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło po godzinie 20, w Krzykawie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem renault 21-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku rowerzystę. W wyniku tego wypadku śmierć poniósł 75-latek kierujący jednośladem. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca renault był trzeźwy.

Będący na miejscu policjanci zbierali ślady i ustalali osoby, które mogą wnieść informacje w tej sprawie. Zabezpieczono również nagranie z monitoringu. Teraz zadaniem śledczych będzie ustalenie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego.  

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Przypominamy również, że nadmierna prędkość jest przyczyną kolizji i wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragedią. Kierowco noga z gazu! 

Powrót na górę strony