Aktualności

Pijany kierowca w obawie przed kontrolą zaczął uciekać doprowadzając do kolizji drogowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Próbując uniknąć policyjnej kontroli, doprowadził do kolizji z dwoma samochodami.

W czwartek (2.05.br.), tuż po godzinie 19 policjanci jechali ulicą Mostową w Bielanach gm. Kęty. Zauważyli, że kierowca jadącego z przeciwka fiata sprawia wrażenie nietrzeźwego. Postanowili zawrócić, aby go skontrolować. Mężczyzna  najprawdopodobniej zorientował się, że znalazł się w zainteresowaniu mundurowych, więc dodał gazu. Próbując wyprzedzić samochód znajdujący się przed nim, zjechał na przeciwległy pas, gdzie bocznie zderzył się z jadącym z przeciwka renault, a następnie wyprzedzanym oplem, po czym wpadł do rowu.  W wyniku kolizji drogowej nikt nie doznał obrażeń ciała.

Za kierownicą fiata siedział 43-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Zgodnie z nowymi przepisami mundurowi uruchomili również procedurę przepadku równowartości pojazdu z uwagi, że mężczyzna nie był właścicielem pojazdu, którym kierował.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu. W tym przypadku sprawca kierował samochodem, którego nie jest jedynym właścicielem, więc Sąd będzie orzekał przepadek równowartości pojazdu.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony