Aktualności

Policjanci ruchu drogowego olkuskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników „Olkuskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego 2024”

Majową trasę przejazdu rowerowego „Olkuski Rodzinny Rajd Rowerowy 2024” zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zabezpieczali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, którzy pełnili służbę na motocyklach oraz w oznakowanych radiowozach.

W tym roku, w Olkuskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym wzięło udział około 500 uczestników. Wśród nich znaleźli się reprezentanci każdej grupy wiekowe - dzieci, młodzież i dorośli. Rajd  rozpoczął się 1 maja 2024 roku na olkuskim Rynku. Trasa rowerowa liczyła 15 km i przebiegała ulicami miasta: Górniczą, Powstańców Śląskich, 29 Listopada, Czarnogórską, Sosnową, Armii Krajowej, Dworską, Króla Kazimierza Wielkiego, Francesco Nullo i Kościuszki. Swój finał przejazd rowerowy miał na Rynku, gdzie organizatorzy przewidzieli dla uczestników nagrody i poczęstunek. Podczas imprezy nad bezpieczeństwem  i przejazdem uczestników  czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i druhami Ochotniczych Straży Pożarnych.

Policjanci, którzy pełnili służbę na motocyklach i w oznakowanych radiowozach cały czas monitorowali trasę przejazdu miłośników jednośladów, a policyjne zabezpieczenie w całości koordynował Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Olkuszu nadkomisarz Dominik Szot. 

Tego typu imprezy są doskonałą formą aktywnego spędzania czasu przez dzieci i młodzież oraz dorosłych i z pewnością propagują  bezpieczną jazdę na rowerze. Dają również możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności na jednośladach.

Powrót na górę strony