Aktualności

Podsumowanie majowego weekendu na myślenickich drogach 

Okres majowego weekendu już za nami. Od wtorku 30 kwietnia do poniedziałku 6 maja nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po myślenickich drogach czuwało kilkudziesięciu policjantów.

Tegoroczny majowy weekend dla niektórych rozpoczął się już 26 kwietnia i zakończył w poniedziałek 6 maja. W dniu 30 kwietnia na terenie powiatu myślenickiego przeprowadzono działania „PRĘDKOŚĆ”, w trakcie których myśleniccy policjanci ujawnili 39 naruszeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz ujawnili 1 nietrzeźwego kierującego. W dniu 5 maja przeprowadzono działania „BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA” podczas których skontrolowano prawie 40 motocyklistów, ujawniono 1 wykroczenie oraz zatrzymano 1 dowód rejestracyjny.

Piękna pogoda zachęcała do zwiedzania i podróżowania. Dla mundurowych, szczególnie tych z ruchu drogowego, był to czas wytężonej pracy. Na ulice została skierowana większa ilość policyjnych patroli po to, aby nasi mieszkańcy czy osoby odwiedzające bądź przejeżdżające przez nasze miasto, były bezpieczne. 
W trakcie majówki doszło do 17 kolizji drogowych oraz 1 wypadku, w wyniku którego ucierpiała 1 osoba. Ujawniono także 2 osoby, które prowadziły swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze czuwali również nad płynnością ruchu na tzw. zakopiance.  
 

Powrót na górę strony