Aktualności

Anonimowe zgłoszenie pomogło w namierzeniu pijanego kierowcy

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 42 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze, który kierował samochodem mając w organizmie 0,6 promila alkoholu. Drogowy przestępca wpadł dzięki zgłoszeniu anonimowej kierującej.

W poniedziałek (6.05.2024) tuż przed godziną 5 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące samochodu marki Renault za którego kierownicą najprawdopodobniej znajduje się nietrzeźwa osoba. Z relacji zgłaszającej wynikało, że samochód jedzie w kierunku Brzeszcz. Jeden z patroli wypatrzył poszukiwany pojazd na ulicy Ofiar Oświęcimia.

Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy renault zjechał na pobocze policjanci przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 42 – latek z gminy Brzeszcze. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,6  promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu. 

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowej zgłaszającej. Podejrzewając, że za kierownicą może znajdować się nietrzeźwa osoba natychmiast powiadomiła Policję.

Nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze czy na parkingu zawsze powinno wzbudzić uwagę osób postronnych. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi miejscowość, ulicę, kierunek jazdy, a także markę i kolor pojazdu oraz w razie możliwości także jego numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo.
 

Powrót na górę strony