Aktualności

Zwycięzcy w eliminacjach Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie suskim

8 maja br. w Szkole Podstawowej w Sidzinie, odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, którzy wcześniej rywalizowali w turniejach na etapie gminnym. Turniej składał się części teoretycznej oraz praktycznej. Nie zabrakło również zadania związanego z udzielaniem pierwszej pomocy.

W środę 8 maja br. do Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie, zjechały drużyny szkół podstawowych z terenu powiatu suskiego, które  rywalizowały wcześniej na etapach gminnych, w  powiatowym turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej składał się z trzech części: pierwsza to część teoretyczna, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Kolejnym etapem było udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Ta część była oceniana przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Ostatnia część praktyczna pozwalała na sprawdzenie umiejętności kierowania rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który należało przejechać rowerem w sposób bezbłędny. Każde podparcie nogą lub dotknięcie przeszkody skutkowało naliczonymi punktami karnymi. Suscy mundurowi w ten sposób promowali wśród dzieci szkolnej naukę przepisów ruchu drogowego, bezpieczne poruszanie rowerem na drodze oraz prawidłowe zachowania się w przypadku konieczności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w zdarzenia komunikacyjnych.

Końcowa klasyfikacja drużyn szkół podstawowych w grupie młodszej:
I.   SP w Sidzinie w składzie: Kamila Szczurek, Wiktoria Wiertelczyk, Karol Kostka, Adrian Małysa,
II.  SP w Tarnawie Dolnej w składzie : Nikola Sarnecka, Gabriela Stec, Bartłomiej Korzeniak, Filip Pamuła,
III. SP w Kukowie w składzie: Karol Karkula, Marcel Wolf, Emilia Patera, Milena Barzycka.
Najlepszy indywidulany wynik w grupie młodszej uzyskał Karol Kostka ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie.

Końcowa klasyfikacja drużyn szkół podstawowych w grupie starszej:
I.   SP w Tarnawie Dolnej w składzie: Julia Stanek, Maja Lenik, Mateusz Pływacz
II.  SP w Sidzinie w składzie: Marta Pasternak, Aleksander Trzop, Igor Migas
III. SP w Bystrej Podhalańskiej w składzie: Szymon Wirtel, Jakub Drobny, Hubert Wirtel.
Najlepszy indywidulany wynik w grupie starszej uzyskał Aleksander Trzop ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie.

Zwycięskim zespołom oraz najlepszym zawodnikom turnieju zostały wręczone puchary i nagrody. Teraz przed drużynami finał wojewódzkich eliminacji turnieju, który odbędzie się w dniach 21-22 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach, w powiecie bocheńskim.
 

Powrót na górę strony