Aktualności

Podczas jazdy samochodem prowadziła wideo rozmowę

Policjanci z suskiej drogówki ukarali mandatem karnym kierującą samochodem, która zamiast skupiać uwagę na drodze, prowadziła przez telefon video rozmowę. Za takie zachowanie policjanci ukarali kierującą mandatem oraz punktami karnymi.  

Podejrzane zachowanie samochodu marki seat zauważyli policjanci w Jordanowie. Samochód mający pustą drogę, poruszał się ulicami wyjątkowo wolno. Tuz za nim równie wolno były zmuszone poruszać się kolejne pojazdy. Policjanci podjechali do seata, gdzie zauważyli za kierownica pojazdu siedzącą kobietę, która zamiast sskupiać uwagę na drogę, trzymała jedną ręką kierownice a drugą telefon komórkowy. Policjanci wydali sygnał kierującej do zatrzymania pojazdu. Jak ustalili mundurowi, za kierownicą pojazdu siedziała 38-letnia mieszkanka powiatu suskiego.

Funkcjonariusze poinformowali, że zabronione jest prowadzenie pojazdu i jednocześnie korzystanie z telefonu komórkowego. Ku zdziwieniu policjantów otrzymali od niej informację, że akurat prowadziła „video rozmowę”. Policjanci przypomnieli kierującej, że krótka chwila spędzona na spojrzeniu na ekran telefonu może skutkować utratą skupienia na drodze. To z kolei zwiększa ryzyko wypadków drogowych i kolizji. Mundurowi ukarali kierującą za jej zachowanie 500 złotowym mandatem oraz 12 punktami karnymi.

Przypominamy, że życie każdego kierowcy i życie innych uczestników ruchu drogowego jest warte o wiele więcej niż krótka rozmowa telefoniczna czy wiadomość tekstowa. Reakcja kierowcy, który korzysta z telefonu podczas jazdy, może być zbyt spóźniona, aby zareagować właściwie i uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa.
 

Powrót na górę strony