Aktualności

Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem

Dziś (9.05 br.) o godzinie 9.45 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Bulowicach, w powiecie oświęcimskim, doszło do kolizji. Kierowca samochodu osobowego, który wjechał pod pociąg osobowy, wyszedł ze zdarzenia bez poważnych obrażeń.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że 45-letni kierowca kierując samochodem marki Dodge wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, tuż przed jadący pociąg osobowy relacji Bielsko Biała - Kraków, którym podróżowało 40 pasażerów. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała, w związku z tym na sprawcę kolizji funkcjonariusze nałożyli mandat oraz punkty karne.

Zachowaj ostrożność i koncentrację pokonując przejazd kolejowy.
Pamiętaj, że nie każdy przejazd ma zapory i sygnalizację świetlną.
Jeżeli przed przejazdem kolejowym znajduje się znak pionowy „STOP”, bezwzględnie należy się zatrzymać, a następnie upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg.
Dojeżdżając do przejazdu, należy poruszać się z taką prędkością, która umożliwi w razie potrzeby zatrzymanie pojazdu przed torami kolejowymi.
W przypadku przejazdów wielotorowych nigdy nie należy wjeżdżać na tory bezpośrednio po przejechaniu pociągu, ale zaczekać, aż pociąg odjedzie na taką odległość, abyśmy mogli stwierdzić, czy po innych torach nie poruszają się inne pociągi.
Na przejazdach kolejowych należy uważać szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności (mgła, zawieja śnieżna, noc).
Kiedy półzapory są zamknięte nigdy nie należy ich omijać.

 

Powrót na górę strony