Aktualności

Mieszkanka powiatu brzeskiego nie dała się oszukać

Mieszkanka powiatu brzeskiego odebrała telefon od rzekomego członka rodziny z informacją o wypadku i prośbą o finansową pomoc. Na szczęście 80-latka i jej mąż wykazali się rozwagą i nie dali się oszukać.

Wczoraj, 8 maja br. do brzeskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu brzeskiego, który złożył zawiadomienie o usiłowaniu oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna poinformował, że minionej nocy jego 80-letnia żona odebrała telefon od rzekomego wnuka. Podszywający się pod członka rodziny mężczyzna poinformował rozmówczynię, że potrącił kobietę w ciąży, która walczy o życie i potrzebne są mu pieniądze w kwocie 80 tys. złotych, aby uniknąć konsekwencji za spowodowanie wypadku.

Oszust chcąc uwiarygodnić sytuację, posiłkował się celowo podstawioną osobą podszywającą się za policjanta. Na szczęście seniorka oraz jej mąż wykazali się rozwagą i czujnością. Natychmiast skontaktowali się z członkami swojej rodziny, którzy stanowczo zaprzeczyli, żeby taka sytuacja z wypadkiem miała miejsce. 
Policjanci po raz kolejny apelują o czujność i rozwagę. Jeżeli ktoś dzwoni do nas i informuje o potrzebie szybkiego zebrania pieniędzy na leczenie osoby najbliższej, która miała „rzekomo” paść ofiarą wypadku, ciężkiej choroby, bądź potrzeby wpłacenia kaucji – to każdorazowo po zakończeniu takiego połączenia, zweryfikujmy taką wiadomość kontaktując się z członkiem rodziny, bądź inną zaufaną osobą. Nigdy nie przekazujmy obcym osobom pieniędzy na ich żądanie. We wszystkich przypadkach, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do intencji rozmówców, zakończmy połączenie i zadzwońmy na numer alarmowy policji.

Zwracamy się również z apelem do osób młodych, aby przestrzegały swoich rodziców, dziadków, osoby samotnie zamieszkujące przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób. Dzięki naszej wspólnej czujności możemy uchronić naszych bliskich przed utratą nierzadko dorobku życia.

 

Powrót na górę strony