Aktualności

23-letni pseudografficiarz odpowie za zniszczenie zabytkowej kamienicy

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zniszczył elewację zabytkowego budynku. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia zabytku. Grozi mu za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

5 maja br. nad ranem dyżurny krakowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niszczeniu elewacji zabytkowego budynku na terenie Starego Miasta. Na miejsce zdarzenia przybył patrol z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pełniący służbę w rejonie.

Policjanci potwierdzili, że elewacja kamienicy została pomalowana farbą, a sprawca oddalił się przez ich przyjazdem. Świadek zdarzenia przekazał funkcjonariuszom rysopisy wandala oraz kobiety, która mu towarzyszyła. Policjanci postanowili sprawdzić przyległe ulice w poszukiwaniu mężczyzny, który naniósł bohomazy na budynek.

Już po chwili zauważyli idącą parę, która odpowiadała podanemu przez świadka rysopisowi. Wylegitymowanymi okazali się być 23-letni mieszkaniec Krakowa oraz jego 21-letnia znajoma.

Mężczyzna miał ubrudzone farbą ręce, policjanci znaleźli przy nim pojemniki z farbami w sprayu. 23-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie. Mężczyźnie przedstawiono zarzut niszczenia zabytku, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. 
 

Powrót na górę strony