Aktualności

Policjanci grupy SPEED zatrzymali drogowego recydywistę będącego pod wpływem narkotyków

Policjanci z oświęcimskiej grupy SPEED podczas kontroli drogowej zatrzymali 22–letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania oraz cofniętych uprawnień do kierowania. Jest również podejrzany o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod wpływem metaamfetaminy.

W niedzielę (5.05.br.) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcimia. O godzinie 14 w Brzezince na ulicy Pławskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Peugeot, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Za kierownicą auta siedział 22 – letni mieszkaniec gminy. Badanie jego stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało u niego alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał obecność metamfetaminy. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli zawiniątko, w którym znajdowała się niewielka ilość amfetaminy. Ponadto okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania, a także cofniętych uprawnień do kierowania. W związku z powyższym został zatrzymany. Trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań toksykologicznych została mu pobrana krew.  
Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu. Za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony