Aktualności

46-latek odpowie za kradzież karty, którą wykonał kilkanaście bezgotówkowych transakcji

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wykonał kilkanaście nieautoryzowanych transakcji w kilku punktach handlowych, przy użyciu utraconej przez inną osobę karty bankomatowej. 46-latek dokonał płatności, na łączną kwotę blisko 700 złotych. Posłużenie się cudzą kartą płatniczą jest traktowane jako kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia br., do Komisariatu Policji I w Krakowie zgłosiła się mieszkanka Krakowa, która poinformowała, że w jednej z dyskotek na terenie Starego Miasta utraciła dokumenty oraz kartę bankomatową, za pomocą której, ktoś dokonał płatności zbliżeniowych na łączną kwotę blisko 700 złotych. Policjanci krakowskiego komisariatu, niezwłocznie podjęli działania w celu zidentyfikowania sprawcy. Analizując dokonane transakcje, ustalili wizerunek podejrzanego. Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Krakowie 6 maja br., udali się do jednego z mieszkań na terenie Krowodrzy, gdzie miał przebywać mężczyzna będący w ich zainteresowaniu. Osoba, która odpowiadała rysopisowi sprawcy, została wylegitymowany. 46-latek przyznał się do kradzieży i użycia cudzej karty, został więc zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz posługiwania się cudzym dokumentem. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.
Policjanci przypominają, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które utraciły kartę płatniczą, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.
Policja apeluje o ostrożność! Pamiętajmy o tym, aby chronić swoje dokumenty i karty bankomatowe. Nie zostawiajmy ich bez nadzoru w miejscach publicznych. 

Powrót na górę strony