Aktualności

Wykorzystanie drona w służbie przez gorlickich policjantów

Gorliccy policjanci w trakcie prowadzonych działań dzięki pomocy drona nie tylko zabezpieczali imprezy masowe odbywające się na terenie powiatu gorlickiego ale także ujawnili osobę, która spalała odpady.

W ostatnim tygodniu funkcjonariusze z Gorlic prowadzili szereg działań z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego policji typu dron. W trakcie prowadzonych działań na terenie jednej z miejscowości powiatu gorlickiego ujawnili kłęby dymu i palące się przedmioty na terenie prywatnej posesji. Natychmiast skierowano tam patrol policji, gdzie potwierdzono, że właściciel posesji dokonuje spalania odpadów i śmieci. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ponadto policjanci przy wykorzystaniu drona zabezpieczali imprezy masowe, które odbywały się w ostatnim czasie na ternie Gorlic i powiatu gorlickiego. Dzięki temu na bieżąco mogli mieć podgląd na przebieg imprezy i dbać w ten sposób o bezpieczeństwo osób biorących udział w tych wydarzeniach oraz podejmować działania zapobiegające powstawaniu niebezpieczeństwa.
 

Powrót na górę strony