Aktualności

Stracił prawo jazdy, którego jeszcze nie zdążył odebrać

18 latek, który kilkanaście dni wcześniej zdał prawo jazdy już zdążył je stracić. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h. Nastolatek w miejscowości Dobra pędził z prędkością 119/ km/h.

Policjanci każdego dnia dokonują pomiaru prędkości, z jaka poruszają się kierowcy po ulicach naszego powiatu. W sobotę 11 maja br. takiego pomiaru dokonywali w miejscowości Dobra na drodze krajowej K-28 w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. O godzinie10:28 policjanci z limanowskiej drogówki namierzyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h.

Za kierownicą siedział 18-latni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, który powiedział policjantom, że jeszcze nie zdążył odebrać blankietu prawa jazdy, ale posiada tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Mundurowi potwierdzili fakt, że 18-latek kilkanaście dni wcześniej uzyskał uprawnienia. Zgodnie z nowymi przepisami tymczasowe prawo jazdy to dokument cyfrowy, który daje możliwość prowadzenia pojazdu zaraz po zdanym egzaminie przez 30 dni.

Niestety ten młodzieniec nie odbierze już prawa jazdy. Policjanci za rażące naruszenie przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali kierującemu uprawnienia na 3 miesiące. Dodatkowo ukarali go 2-tysięcznym mandatem i 14 punktami karnymi.
 

Powrót na górę strony