Aktualności

Recydywista ukradł wywrotkę z narzędziami. Wpadł, kiedy chciał sprzedać część łupu

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach ustalili i zatrzymali złodzieja, który z terenu prywatnej posesji ukradł wywrotkę wraz ze znajdującymi się w niej narzędziami. Złodziej wpadł, bo chciał sprzedać część łupu na skupie złomu. Policjanci odzyskali pojazd i narzędzia. 38-letni sprawca usłyszał 4 zarzuty, których dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 lat pozbawienia wolności. 

W środę (8 maja br.) policjanci z Krzeszowic udali się na teren jednej z miejscowości gminy Jerzmanowice – Przeginia, gdzie według zgłoszenia miało dojść do kradzieży pojazdu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że z terenu prywatnej, ogrodzonej posesji została skradziona wywrotka m-ki Lublin wraz ze znajdującymi się na jej pace elektronarzędziami oraz innymi narzędziami ogrodniczymi i budowlanymi. Złodziej, chcąc wyjechać z posesji, staranował zamkniętą bramę wjazdową, powodując jej uszkodzenie. Starty kradzieży i zniszczenia mienia oszacowano na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. 

Kiedy zgłaszający dokładnie opisał wszystkie narzędzia, znajdujące się w części ładunkowej skradzionego pojazdu, wówczas policjanci skojarzyli i powiązali tą sprawę z wcześniejszą interwencję, która miała miejsce kilka godzin wcześniej przy skupie złomu. Zgłoszono bowiem, że kręci się tam podejrzany mężczyzna. Na miejscu policjanci wylegitymowali osobę, którą okazał się 38-latek z Krzeszowic. Czekał on na otwarcie skupu złomu, celem sprzedaży przedmiotów.

Po przeanalizowaniu tych dwóch spraw, funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że złodziejem Lublina jest właśnie 38-latek, a rzeczy które chciał sprzedać w skupie mogły pochodzić części ładunkowej pojazdu. 
Podczas penetracji pobliskiego terenu policjanci namierzyli i zatrzymali sprawcę oraz odnaleźli i odzyskali wywrotkę, a także narzędzia, które złodziej ukrył w pobliskich zaroślach.

 Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 38-latek usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży i zniszczenia mienia, których to czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu do 7,5 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony