Aktualności

Założyli się o podpalenie pustostanu

Data publikacji 15.05.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Gdowie ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o podpalenie pustostanu. Jak się okazało, powodem podpalenia był zakład pomiędzy mężczyznami.

Wszystko działo się w nocy 11 maja br. Po otrzymaniu informacji o płonącym pustostanie policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Strażacy ugasili ogień, a mundurowi rozpoczęli swoją pracę. Szybko okazało się, że doszło do celowego podpalenia.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego, głównie zeznań świadków oraz analizie nagrań z monitoringu, wytypowali potencjalnego sprawcę. Już następnego dnia, mężczyzna został zatrzymany. Podpalaczem okazał się 46-letni mężczyzna, który zamieszkiwał w podpalonym pustostanie. Kryminalni dotarli również do drugiego z mężczyzn. 31-latek został również zatrzymany. Jak ustalili policjanci, podpalenie było skutkiem zakładu pomiędzy mężczyznami o to, czy pomieszkujący w pustostanie będzie w stanie podpalić swoje lokum.

Mężczyźni podejrzani o podpalenie pustostanu usłyszeli już zarzuty. 46-latek odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa w związku ze zniszczeniem mienia poprzez podpalenie, a jego kolega za podżeganie do tego przestępstwa.

Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 46-letniego mężczyznę tymczasowo na 3 miesiące. Prokurator wobec podejrzanego 31-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

  • Policjanci na miejscu spalonego pustostanu
  • spalone belki podczas pożaru pustostanu
  • spalone wnętrze pustostanu
  • zatrzymany mężczyzna przez funkcjionariuszu KP Gdów
  • zatrzymany mężczyzna przez policjantów z KP Gdów
Powrót na górę strony