Aktualności

Podłożyli mu do plecaka cudzego e-papierosa, aby móc go posądzić o kradzież

17-latek został dotkliwie pobity i okradziony przez swoich „kolegów”. Miechowscy policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców.

13 maja br., podczas spotkania towarzyskiego, 17- latek został oskarżony przez swoich kolegów o kradzież, której nie dokonał. Do jego plecaka został podrzucony e- papieros, który tak naprawdę miał być podstawą do oskarżenia go, okradzenia i pobicia.  
Nieporozumienie pomiędzy młodymi ludźmi skończyła się bowiem rozbojem, w wyniku którego pokrzywdzony został pobity. Skradziony został mu również plecak z zawartością telefonu komórkowego. Wartość strat została oszacowana na kwotę 600 zł. 

Miechowscy funkcjonariusze bardzo szybko odzyskali utracone mienie i zatrzymali  dwóch sprawców rozboju. Nieletni  sprawca w związku z popełnionym czynem karalnym stanie przed sądem rodzinnym, który to wymierzy mu środek zgodnie z obowiązująca  Ustawą o Wspieraniu i Resocjalizacji Nieletnich, natomiast  dorosłemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
 

Powrót na górę strony