Aktualności

Profilaktyka i promocja zawodu policjanta na obozie szkoleniowym klas mundurowych

Sądeccy policjanci w ramach współpracy z Zespołem Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach 14 maja br. uczestniczyli w obozie szkoleniowym klas pierwszych. Podczas spotkania z uczniami klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne, a także zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, jak również dzielnicowy Komisariatu Policji w Muszynie spotkali się z uczniami tzw. klasy policyjnej, by podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym. Z uwagi na to, że zbliżają się wakacje, mundurowi przypomnieli młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa i omówili zagrożenia, jakie mogą na nich czyhać, kładąc szczególny nacisk na zagrożenia związane z podejmowaniem pracy wakacyjnej za granicą i zagadnienie handlu ludźmi.

Ponadto funkcjonariusze promowali wśród młodych ludzi zawód policjanta, zachęcając do wstąpienia w szeregi formacji. Uczniowie mieli także okazję z bliska obejrzeć sprzęt służbowy wykorzystywany na co dzień przez sądeckich policjantów, w tym także policyjne motocykle i radiowozy.

 

Powrót na górę strony