Aktualności

Wpadli, choć ukrywali się kilkanaście lat.

Na początku maja br. kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali 45-latka, który od 14 lat był poszukiwany listem gończym z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Tam odbędzie wymierzoną mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Kilka dni później, w ręce policjantów wpadł inny poszukiwany od kilkunastu lat mężczyzna.

7 maja br., policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2010 roku. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez krakowski sąd, za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.  45-latek, jak ustalili śledczy, by uniknąć kary aresztowania ukrywał się  poza granicą kraju. W pewnym momencie mężczyzna przyjechał w odwiedziny do rodziny. Zupełnie nie spodziewał się „wizyty” funkcjonariuszy i był zaskoczony ich widokiem. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie wymierzoną mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

13 maja br. funkcjonariusze z tej samej jednostki Policji udali się do Bronowic, gdzie według ich ustaleń miał przebywać ukrywający się od blisko 15 lat mężczyzna. Na miejscu kryminalni rzeczywiście zastali 42- latka. Mężczyzna poszukiwany był w sumie trzema listami gończymi do odbycia łącznej kary trzech lat i siedmiu miesięcy pozbawienia wolności. Po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji został on przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. 

Powrót na górę strony