Aktualności

19-latek po miesiącu stracił prawo jazdy przez … alkohol.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu kierowcy, które posiadał od miesiąca. Powodem zatrzymania uprawnień był fakt że młody kierowca miał za kierownicą 1,7 promila. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych.

15.05.br., po godzinie 21 policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu kierowcy volkswagena, który zmierza drogą krajową w kierunku Suchej Beskidzkiej lub Makowa Podhalańskiego i może być pijany. Policjanci suskiej drogówki natrafili na samochód na ulicy płk. Tadeusza Semika w Suchej Beskidzkiej. Jak ustalili, pojazdem poruszał się 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który niedawno otrzymał prawo jazdy. Powodem jego podejrzanego zachowania na drodze okazał się alkohol w organizmie, a nie brak doświadczenia za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało, że 19-latek miał ponad 1,7 promila alkoholu.
Dzięki anonimowemu zgłoszeniu nie doszło do tragedii. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo. Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa, można zgłaszać anonimowo, dzwoniąc pod bezpłatny, numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony