Aktualności

Krakowscy policjanci zabezpieczyli blisko 21 kilogramów marihuany, 7 kilogramów mefedronu oraz 240 gramów kokainy

Data publikacji 21.05.2024

W miniony czwartek funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie dokonali zatrzymania 2 mieszkańców Krakowa posiadających znaczne ilości narkotyków przeznaczonych do dalszej dystrybucji. Mundurowi zabezpieczyli blisko 21 kilogramów marihuany, 7 kilogramów mefedronu oraz 240 gramów kokainy. Wobec 30-latka oraz 34-latka sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację o dwóch mieszkańcach Krakowa, którzy rozprowadzają narkotyki. 16 maja br. kryminalni, prowadząc obserwację, na jednej z ulic na terenie Ruczaju zauważyli samochód, w którym według posiadanych informacji, kierujący miał ukrywać narkotyki. Kiedy 34-latek zatrzymał się na jednym z parkingów i wyszedł z pojazdu, funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. W związku z podejrzeniem, że w pojeździe mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających, policjanci dokonali przeszukania pojazdu. W części ładunkowej samochodu kryminalni zauważyli przebudowaną podłogę przykrytą paczkami chipsów. Po wyładowaniu paczek z chipsami okazało się, że w podłodze znajduje się skrytka, w której ukryta była reklamówka z pieniędzmi w kwocie 1 000 000 koron czeskich (równowartość ok. 170 tysięcy złotych) oraz kilka kompletów kluczy. Na miejsce zadysponowano funkcjonariuszkę z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie wraz z psem tropiącym. Czujny nos psa o imieniu Suzi przeszkolonego do wykrywania środków odurzających i waluty wyczuł, że w samochodzie mogły znajdować się narkotyki.  Jeszcze tego samego dnia policjanci przy wsparciu funkcjonariuszki z Izby Celno-Skarbowej oraz psa będącego pod jej opieką, przeszukali mieszkanie mężczyzny na krakowskim Ruczaju. W trakcie przeszukania lokalu ujawnione zostały środki odurzające. Tego samego dnia przeszukane zostało też mieszkanie na terenie Grzegórzek, gdzie miał przebywać drugi z mężczyzn, który zajmuje się dilerką. Drzwi otworzył 30-latek będący w zainteresowaniu funkcjonariuszy. W wyniku przeszukania wszystkich pomieszczeń, lokali użytkowych i pojazdów należących do dilerów kryminalni zabezpieczyli blisko 21 kilogramów marihuany, 7 kilogramów mefedronu oraz 240 gramów kokainy.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.  18 maja br. Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza w Krakowie, wobec 30 i 34-latka zastosowała środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Film z zatrzymanymi:

 

  • labrador przeszkolony do wykrywania środków odurzających i waluty
  • narkotyki zapakowane w worki hermetyczne
  • środki odurzające zabezpieczone w woreczki hermetycznie zapakowane
  • zabeapieczone środki odurzające
  • zabezpieczone pieniądze w czeskiej walucie
  • zatrzymani narkotyki miniaturka
Powrót na górę strony