Aktualności

Kradł paliwo i jeździł autem ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi

Data publikacji 22.05.2024

Wieliccy kryminalni zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże paliwa ze zbiorników samochodowych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca dokonał kradzieży posługując się skradzionymi tablicami rejestracyjnymi od innego pojazdu.

W ostatnim czasie policjanci z Komisariatu w Niepołomicach otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieży paliwa z baków stojących na parkingach, pojazdów ciężarowych. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zdarzeń, ustalili, że sprawca przyjeżdżał samochodem z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że podejrzany mógł dokonać kilkunastu takich kradzieży. Funkcjonariusze szacują, że łupem złodzieja padło prawie 3000 litrów paliwa i nie wykluczają, że skradzionego oleju napędowego mogło być więcej. Policjanci ustalili sprawcę i go zatrzymali.

Złodziej trafił do policyjnego aresztu, a następnie zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży i używania tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu, na którym je umieszczono oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności  do lat 10. Natomiast za kradzież tablicy rejestracyjnej pojazdu lub nieuprawnione jej używanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

  • pojazd którym kradziono paliwo
  • zatrzymane kanistry paliwa
  • zatrzymane przedmioty znajdujace sie w pojezdzie
  • zatrzymany mężczyzna
  • znalezione kominiarki
Powrót na górę strony