Aktualności

Zatrzymana kobieta odpowie za liczne kradzieże kieszonkowe

Kryminalni z Wieliczki zatrzymali 27-letnią kobietę, która na terenie Wieliczki regularnie dokonywała kradzieży kieszonkowych, łącznie ukradła na kwotę 9.800 złotych. Z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. 

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Wieliczce od końca roku 2023 pracowali nad sprawczynią seryjnych kradzieży kieszonkowych, do których dochodziło na terenie powiatu Wielickiego. Łączna suma skradzionych pieniędzy to 9.800 złotych. Stróże prawa zbierali materiał dowodowy i pracowali nad ustaleniem sprawczyni tych kradzieży.

Sposób działania 27-latki był bardzo prosty, wybierała ona kobiety, które zaczepiała i podczas rozmowy okradała ich z pieniędzy. Kobiety nawet nie orientowały się, że zostały okradzione. Początkowo sprawy kradzieży wydawały się nie do wykrycia. Skrupulatna praca wielickich kryminalnych oraz szczegółowa analiza sposobu działania sprawczyni przyniosła efekt.

27-latka przyjeżdżała na teren powiatu Wielickiego z innego miasta.  Z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Zatrzymana kobieta była już wcześniej notowana i karana za podobne czyny.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie jej łącznie 4 zarzutów kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony