Aktualności

Nietrzeźwi na drogach powiatu brzeskiego

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i wyobraźni. Tylko od wczoraj na drogach powiatu brzeskiego policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Wczoraj, około godziny 7.30 dyżurny brzeskiej jednostki skierował policjantów Wydziału Ruchu Drogowego do Brzeska, gdzie według zgłoszenia samochodem ciężarowym ma kierować nietrzeźwy mężczyzna. Przeprowadzone przez patrol badanie stanu trzeźwości wykazało u 42-letniego mężczyzny około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie także 61-letni kierujący samochodem marki Skoda, który po godzinie 17.00 w miejscowości Iwkowa został zatrzymany do kontroli przez policjantów Komisariatu Policji w Czchowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego około 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci Komisariatu Policji w Czchowie zatrzymali po północy w miejscowości Uszew. 39-letni mężczyzna, siedzący za kierownicą citroena, został poddany badaniu na stan trzeźwości z wynikiem ok. 2,1 promila. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego samochód został zabezpieczony i odholowany.

Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Trzeba się też liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz konfiskatą pojazdu, jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu.


 

Powrót na górę strony