Aktualności

Krakowscy policjanci wzięli udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości

Na ostatnich Targach Pracy i Przedsiębiorczości pojawiły się osoby stojące u progu wyboru swojej ścieżki zawodowej. Wśród wielu przedsiębiorców i pracodawców, można było znaleźć krakowskich policjantów, którzy zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi. Mundurowi przedstawiali aspekty swojego zawodu i informowali o procesie rekrutacji.

22 maja br. w hali Tauron Areny odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości, podczas których można było zapoznać się z ofertą firm i zdecydować o wyborze swojej ścieżki kariery zawodowej. Wśród wielu wystawców można było również spotkać krakowskich policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze wyjaśniali jakie wymogi powinni spełniać kandydaci do służby oraz przedstawiali kwestie późniejszych możliwości, jakie daje służba w Policji. Osoby zainteresowane mogły się dowiedzieć, jak wygląda proces rekrutacyjny i gdzie oraz jakie dokumenty należy składać, ubiegając się o przyjęcie do służby w Policji.
Z funkcjonariuszami można było porozmawiać o specyfice ich pracy, wyzwaniach, jakie stoją zarówno przed policjantami służby patrolowej, ruchu drogowego, wydziałów kryminalnych czy przewodników psów służbowych.
Zainteresowani wstąpieniem do służby w policji otrzymywali ulotki informacyjne o poszczególnych krokach procesu rekrutacyjnego.

 

Powrót na górę strony