Aktualności

W Łabowej policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

Data publikacji 24.05.2024

23 maja br. w budynku Urzędu Gminy Łabowa zorganizowano debatę społeczną, której celem było zacieśnienie współpracy pomiędzy Policją, a lokalną społecznością.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30, a jego gospodarzami byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nawojowej na czele z komendantem, asp. sztab. Markiem Cieślą. W spotkaniu uczestniczyła m.in. Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa, a także mieszkańcy, miejscowy dzielnicowy oraz funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Podczas wczorajszej debaty zostały poruszone kwestie związane z lokalnym bezpieczeństwem, szczególnie dotyczące zakłócania ładu i porządku publicznego, spożywania alkoholu oraz niszczenia mienia na terenie boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Nowa Wieś. Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, wspólnie zdiagnozowano zagrożenia oraz nakreślono kierunki działań, które mają przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa we wskazanym rejonie.

Dodatkowo, w trakcie spotkania policjanci promowali także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy. Mundurowi zachęcali również do korzystania z aplikacji Moja Komenda, która umożliwia łatwe wyszukiwanie danych kontaktowych do policjantów dzielnicowych.

Za kilka miesięcy zostanie zorganizowana kolejna debata, podczas której zostanie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów, które wczoraj wspólnie wypracowano.

 

  • na zdjęciu kilkoro uczestników debaty
  • od lewej Wójt Gminy Łabowa, komendant miejscowego komisariatu, policjant Wydziału Prewencji
Powrót na górę strony