Aktualności

Podsumowanie czerwcowego weekendu „Bożego Ciała” na małopolskich drogach

Wstępne dane statystyczne pokazują, że w okresie od 29 maja do 2 czerwca br., w Małopolsce doszło do 40 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 46 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 75 nietrzeźwych kierujących. W porównaniu do ubiegłorocznego weekendu związanego ze Świętem Bożego Ciała odnotowano wzrost ilości wypadków o 22, wzrost ilości rannych o 26 osób natomiast liczba ofiar śmiertelnych pozostała na tym samym poziomie.

Podczas wydłużonego weekendu czerwcowego nad bezpieczeństwem podróżnych - każdego dnia czuwali małopolscy policjanci ruchu drogowego. W celu utrzymania płynności ruchu,  w miejscach tworzenia się zatorów drogowych policjanci podejmowali ręczną regulację ruchem – zwłaszcza na trasie Kraków – Zakopane. Ponadto funkcjonariusze reagowali na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem, przewożenie dzieci  niezgodnie z przepisami.

W ubiegłym roku, podczas weekendu czerwcowego związanego ze Świętem Bożego Ciała”, tj. od 7 do 11  czerwca 2023 roku na małopolskich drogach doszło do 18 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 20 zostało rannych. Ujawniono 115 nietrzeźwych kierujących. 

Powrót na górę strony