Aktualności

Nocny patrol przerwał jazdę pijanemu kierowcy

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Brzeszcze. Mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Wpadł przez niesprawne oświetlenie oraz niedopałek papierosa wyrzucony na ulicę.

W nocy z soboty na niedzielę (1/2.06.br.)  policjanci pilnowali bezpieczeństwa na osiedlu Zasole w Oświęcimiu. O godzinie 23.35  na ulicy Legionów zauważyli samochód marki Volkswagen, który posiadał usterkę oświetlenia. Ponadto kierowca z pojazdu na jezdnię wyrzucił niedopałek papierosa. W związku z powyższym funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania, dając kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze, przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą volkswagena siedział 29-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze.  Mundurowi, wyczuwając od niego woń alkoholu poddali go badaniu, które wykazało 0,8 promila. Ponadto okazało się, że kierował samochodem, pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.  W związku z powyższym został zatrzymany.
Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. W przypadku gdy badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, grozi również konfiskata pojazdu lub jego równowartości.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony