Aktualności

Krakowscy kryminalni zatrzymali 18-latka posiadającego znaczne ilości narkotyków

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie w jednym z mieszkań na terenie Bieżanowa zatrzymali 18-latka posiadającego znaczne ilości narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono ponad 1,5 kilograma amfetaminy, 43,7 gramów mefedronu, 30,2 gramów marihuany. Teraz o dalszym losie 18-latka zdecyduje sąd.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w jednym z bloków na terenie Bieżanowa, zamieszkuje 18-latek, który posiada znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz czyni przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu.

28 maja br. funkcjonariusze udali się do mieszkania, w którym miała przybywać osoba podejrzewana o posiadanie zakazanych substancji. Drzwi lokalu otworzył mężczyzna, który znajdował się w zainteresowaniu kryminalnych. Podczas przeszukania policjanci natrafili w pokoju 18-latka na woreczki strunowe z zawartością zbrylonej substancji koloru białego, pudełko plastikowe z zawartością suszu roślinnego, 56 tabletek nieznanego pochodzenia, e-papierosy z zawartością THC ponadto zabezpieczono nagrzewnicę do opakowań, maszynę liczącą pieniądze oraz wagi do porcjowania białego proszku.  Jak się okazało po przebadaniu ujawnionych substancji, było to ponad 1,5 kilograma amfetaminy, 43,7 gramów mefedronu, 30,2 gramów marihuany. Natomiast tabletki nieznanego pochodzenia zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych. Po zakończonych czynnościach został on przewieziony do pobliskiego komisariatu, a następnie do policyjnego aresztu. Sprawa została przekazana kryminalnym z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Dzień później mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz zarzut czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 18-latka dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu.

Powrót na górę strony