Aktualności

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Bochni

Data publikacji 11.06.2024

10 czerwca br. o godzinie 9, w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Bochni odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której z obowiązkami Komendanta jednostki pożegnał się insp. Jerzy Polczyk. Nowym szefem komendy został podinsp. Jarosław Kmieć. 

Wczoraj (10.06.2024 roku) o godzinie 10 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Bochni miała miejsce uroczysta zbiórka związana z przekazaniem obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. W uroczystości wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Maciej Kubiak oraz insp. Jerzy Polczyk, podisnp. Jarosław Kmieć, kadra kierownicza, funkcjonariusze, pracownicy jednostki oraz zaproszeni goście.

Uroczystość zgodnie z policyjnym ceremoniałem rozpoczęła się złożeniem meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie przez jej dowódcę kom. Tomasza Dymurę. W dalszej części zbiórki miała miejsce ceremonia pożegnania ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Bochni przez insp. Jerzego Polczyka oraz ceremonia przywitania nowego szefa bocheńskiej jednostki, którym został podinsp. Jarosław Kmieć – dotychczasowy Komendant Powiatowy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas uroczystości głos zabrali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Maciej Kubiak, Starosta Bocheński Pan Adam Korta oraz zdający i przejmujący obowiązki komendanci. Nie zabrakło podziękowań za wieloletnią współpracę, gratulacji i życzeń. 

Nowym szefem bocheńskich policjantów został podinsp. Jarosław Kmieć, który jest absolwentem Wszechnicy Świętokrzyskiej i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku. Zajmował funkcje kierownicze na poniższych stanowiskach:
- Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej,
- Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej,
- I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej,
- od 1 lutego 2020 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej,
- od 1 lipca 2020 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej,
- od 10 czerwca 2024 roku pełni obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. 
 

  • Zdjęcie grupowe osób biorących udział w uroczystej zbiórce
  • Dowódca uroczystości podczas składania meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Na zdjęciu również Komendanci oraz zaproszeni goście
  • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Komendanci oraz kadra kierownicza
  • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, komendanci podczas złożenia meldunku oraz kadra kierownicza
  • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Komendanci z Bochni i Dąbrowy Tarnowskiej, kadra kierownicza oraz zaproszeni goście
  • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Komendanci z Bochni i Dąbrowy Tarnowskiej
  • Kadra kierownicza, policjanci ze sztandarem jednostki oraz zaproszeni goście
  • Komendanci zdający i przejmujący obowiązki, sztnadar Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz kadra kierownicza
Powrót na górę strony