Aktualności

17-letni diler

Kalwaryjscy policjanci zatrzymali 17-latka, który posiadał znaczną ilość zabronionych substancji, a ponadto udzielał je innym osobom. Mieszkaniec powiatu wadowickiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

W sobotę (8 czerwca br.), policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, podczas patrolowania terenu miasta, zauważyli w rejonie boiska sportowego dwóch mężczyzn spożywających alkohol, wobec których podjęli interwencję. W trakcie podjętych czynności mundurowi znaleźli w plecaku jednego z nich  słoik z zawartością marihuany (ponad 45 gramów), a także wagę i młynek. Ich czarnorynkowa wartość to kwota powyżej 2 tys. złotych. 17-letni właściciel zabronionych substancji został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w wadowickiej komendzie.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić 17-latkowi łącznie aż pięć zarzutów tj. posiadania znacznej ilości narkotyków oraz cztery zarzuty udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej innym osobom, w tym osobie małoletniej. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi powiatu wadowickiego grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do nawet 20.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

 

Powrót na górę strony