Aktualności

Oświęcimska grupa Speed zatrzymała kierowcę będącego pod wpływem narkotyków

23-letni kierowca po amfetaminie prowadził niesprawny technicznie pojazd. Mężczyzna odpowie również za posiadanie i udzielanie narkotyków.

Do zatrzymania kierującego doszło we  wtorek (17.11.br. ) na trasie Kęty – Andrychów . Tuż po godz.19, w Bulowicach na ulicy Bielskiej policjanci zauważyli wjeżdżający na stację paliw samochód marki Honda. Pojazd zwrócił uwagę mundurowych złym stanem technicznym. Policjanci podeszli do samochodu, aby dokonać kontroli. W trakcie czynności mundurowi wykryli wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nadmiernie zużyte ogumienie. Rozmawiając z  kierowcą, którym okazał się 23 – letni mieszkaniec gminy Kęty,  funkcjonariusze dostrzegli, że najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem narkotyków. W związku z tym mężczyznę poddano badaniu narkotestem. Tester w ślinie kierowcy wykazał amfetaminę. Następnie policjanci przeszukali pojazd, w którym znaleźli siedem woreczków foliowych z marihuaną. Kierowca został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji. 

W trakcie prowadzonych czynności policjanci pionu kryminalnego ustalili, że 23 – latek był nie tylko amatorem narkotyków, ale również  udzielał marihuany innej osobie  - ponad 50 razy.  W związku z powyższym jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz  posiadanie i udzielanie marihuany innej osobie – sprawa jest rozwojowa.


Za prowadzenie pojazdu po użyciu narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie oraz  udzielanie środków odurzających grozi kara po 3 lata pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony