Aktualności

9,5 litra krwi od policjantek i policjantów z Bochni na 95-lecie Policji kobiecej

Data publikacji 07.07.2020

W ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 95-lecia powstania Policji kobiecej, policjantki i policjanci z Bochni oddali życiodajny dar krwi wspierając tym samym akcję pn. „95 litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej” i odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

10 lutego br. Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zainaugurowały akcję „95 litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej”  by uczcić jubileusz  powstania Policji kobiecej. Jej celem jest zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach. Jest to teraz o tyle istotne, że w związku z pandemią COVID-19 nastąpił  spadek poboru krwi.  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie apeluje o oddawanie krwi - przez osoby, które nie podróżowały do innych krajów oraz nie miały kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, jak również nie pozostają w kwarantannie.  
W bocheńskim punkcie krwiodawstwa zbiórkę zorganizował Klub Honorowego Dawcy Krwi działający przy KPP w Bochni oraz IPA region Bochnia. W ciągu kilku dni krew oddało 21 osób, co pozwoliło na zebranie 9,5 litra tego cennego daru. Szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród policjantów, którzy stykając się na co dzień z  ludzkimi dramatami, nie raz narażają własne życie, by nieść pomoc potrzebującym.  Akcja „95-litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej” potrwa do 31 lipca br. Swoim zasięgiem obejmuje województwo małopolskie. Krwiodawcy mogą się zgłaszać do RCKiK lub oddziałów terenowych.
Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Dzielmy się tym drogocennym darem. 

 

  • policjanci w oczekiwaniu na oddanie krwi
    policjanci w oczekiwaniu na oddanie krwi
Powrót na górę strony