Aktualności

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch dealerów narkotykowych

Data publikacji 08.07.2020

Pod koniec czerwca br. krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w miejscach zamieszkania ukrywali znaczne ilości narkotyków. Odpowiedzą oni także za przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu oraz odpłatne udzielanie narkotyków innym osobom. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

29 czerwca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP Kraków wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji V w Krakowie udali się w rejon Prokocimia, gdzie według uzyskanych informacji w jednym z domów zamieszkiwać miał mężczyzna, posiadający niedozwolone substancje. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania, wykorzystując pomoc przewodnika psa służbowego i jego podopiecznego, w piwnicy budynku natrafili na niedozwolone substancje oraz wagę elektroniczną. W związku z tym 33-latek został zatrzymany. Zabezpieczone narkotyki zostały przebadane za pomocą testerów narkotyków. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 420 gramów amfetaminy, ponad 50 gramów haszyszu oraz ponad 160 tabletek ekstazy. Kryminalni ustalili również, że mężczyzna miał udzielać odpłatnie zabronionych środków innej osobie. Śledczy szybko namierzyli nabywcę narkotyków i jeszcze tego samego dnia w jednym z lokali na Kazimierzu zatrzymali 30-latka, który w wynajmowanym mieszkaniu ukrywał substancje niedozwolone. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 85 gramów amfetaminy, niewielkie ilości marihuany oraz 10 tabletek ekstazy.  Jak się okazało, również ten mężczyzna udzielał odpłatnie narkotyki innym osobom. Po przeprowadzonych działaniach 30-latek został umieszczony w policyjnym areszcie.
Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, czyniąc jednocześnie przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Ponadto odpowiedzą oni za udzielanie odpłatnie zabronionych substancji innym osobom. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec mężczyzn zastosowany został tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Powrót na górę strony