Aktualności

Powiat oświęcimski. Dziewięciu piratów drogowych straciło prawa jazdy

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali prawa jazdy dziewięciu kierowcom, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą, okazał się kierowca audi, który przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 70 km/h.

20 listopada br., tuż przed  godziną 19 w Oświęcimiu na ulicy Chemików policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Seat, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 107 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą auta 22 – letni mieszkaniec gminy Zator. 
W sobotę o godzinie 15.20 w Osieku na ulicy Karolina policyjne sygnały usłyszał 43 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna kierując samochodem marki Audi na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał  104 km/h czyli o 54 więcej.  Tuż po godzinie 19, policjanci pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty,  w Bulowicach na ulicy Bielskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Porsche, którego kierowca na  odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  113 km/h czyli o 63 km/h więcej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 35 – letni mieszkaniec Krakowa.  Kilkadziesiąt minut później na tej samej ulicy funkcjonariusze  zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, za którego kierownicą siedział 43 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 103 km/h.
W niedzielę (22.11.2020) przed południem w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policyjne sygnały usłyszał 22 – letni mieszkaniec gminy, kierujący samochodem marki Audi. Mężczyzna  na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  120 km/h czyli o 70 więcej. Tuż po godzinie 17, w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci przerwali jazdę 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu wadowickiego. Młody kierowca samochodem marki Volvo, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał 106 km/h. Godzinę później również w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał samochód marki BMW. Miernik prędkości wskazał 118 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Podczas kontroli okazało się, że związek z szybką jazdą ma 27 – letni mieszkaniec Kęt. Tuż przed godziną 19, na tej samej ulicy do kontroli drogowej zatrzymany został 73 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który swoim mercedesem, na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50 km/g jechał z prędkością 107 km/h.  Natomiast o godzinie 19.45 na ulicy Bielskiej w Bulowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Kierujący nim 33  - letni  mieszkaniec Andrychowa  jechał z prędkością 109km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.
Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Przypominamy, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze

Powrót na górę strony