Aktualności

Brzeszcze. Pijany rajd 70 – latka zakończył się uszkodzeniem trzech samochodów

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach z rąk mieszkańca Jawiszowic, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji. Podczas pijanego rajdu 70 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze uszkodził trzy samochody.

Do zdarzenia doszło w piątek (11.12.br.) tuż po godzinie 17.  31 – letni mieszkaniec Jawiszowic będąc na parkingu przy ulicy Turystycznej w Brzeszczach zauważył, że kierowca samochodu marki Citroen, podczas zawracania, uszkodził stojące tam volvo i suzuki. Następnie nie zatrzymując się próbował wyjechać z parkingu. Świadek widząc takie zachowanie kierowcy natychmiast podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu ucieczkę, po czym powiadomił Policję. Funkcjonariusze przejęli, jak się okazało, nietrzeźwego, 70 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,84 promila  alkoholu.  W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że  nietrzeźwy kierowca kilkanaście minut wcześniej doprowadził do jeszcze jednej stłuczki. Na rondzie u zbiegu ulic Dworcowej z Turystyczną najechał na tył samochodu marki Hyundai, którym kierował 63 – letni mieszkaniec Jawiszowic.    

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Na wyróżnienie oraz duże podziękowania  zasługuje mieszkaniec Jawiszowic, który nie dopuścił, aby pijany kierowca uniknął odpowiedzialności za swój czyn.

 

Powrót na górę strony