xStrona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Policyjny nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania dla sprawcy podejrzanego o znęcanie nad partnerką

Data publikacji 24.04.2025

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 56 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna jest podejrzewany o znęcanie się nad partnerką. Otrzymał policyjny nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz kontaktu oraz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Wczoraj (23.04.2025) do Komisariatu Policji w Brzeszczach zgłosiła się 53 - letnia mieszkanka Brzeszcz, która powiadomiła, że jej partner wszczyna awantury podczas których stosuje wobec niej przemoc oraz groźby karalne. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie zatrzymali agresora. Mężczyzna trafił do komisariatu Policji. W związku z podejrzeniem, iż mężczyzna dopuścił się przestępstwa znęcania, wszczęte zostało postępowanie, w toku którego policjanci zbiorą dowody i ustalą dokładne okoliczności w jakich dochodziło do aktów przemocy. Ponadto wobec mężczyzny wydano nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonej. Podejrzany został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.

Pokrzywdzona została objęta procedurą Niebieskiej Karty, dzięki której uzyska pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej, natomiast sprawca został objęty nadzorem dzielnicowego.  
Za przestępstwo znęcania grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc, w tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej. Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina.

Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony