Aktualności

Policjanci z powiatu krakowskiego otrzymali nowe radiowozy i nowoczesną kamerę termowizyjną

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie została wyposażona w kolejne samochody oraz nowoczesną kamerę termowizyjną. Pozyskanie nowych radiowozów i sprzętu było możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Wczoraj (15 grudnia br.), do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie trafiły dwa nowe oznakowane radiowozy. Docelowo będą one na stanie podległych komisariatów w Skale oraz w Zielonkach.  W ostatnim czasie Komenda Powiatowa otrzymała także jeden nieoznakowany radiowóz. Nowoczesne samochody zostały zakupione dzięki  współfinansowaniu samorządów ze Starostwa Powiatowego w Krakowie – pojazd nieoznakowany oraz gmin: Skała, Iwanowice, Michałowice i Wielka Wieś – pojazdy oznakowane. 
Również wczoraj, w Urzędzie Gminy Zielonki, odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego sprzętu w postaci kamery termowizyjnej, sfinansowanej przez samorządowców tej gminy. Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król uroczyście przekazał nowo zakupiony sprzęt Komendantowi Powiatowemu Policji w Krakowie insp. Tomaszowi Drożdżakowi, któremu towarzyszył Komendant Komisariatu Policji w Zielonkach podinsp. Andrzej Kowalski. Tak nowoczesny sprzęt z pewnością będzie pomocny podczas wielu policyjnych działań, w tym także usprawni czynności poszukiwawcze za osobami zaginionymi.   
Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną Policją. Ich wsparcie jest również wyrazem dbałości o bezpieczeństwo swoich mieszkańców.

Komendant składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Komenda Powiatowa wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt i radiowozy  co z pewnością wpłynie na zwiększenie skuteczności działań Policji oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Radiowozy już rozpoczęły swoją „służbę”.

Powrót na górę strony