Aktualności

Nowe radiowozy w powiecie suskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wzbogacili się o trzy w nowe radiowozy. Ich pozyskanie było możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej przystąpiła do programu organizowanego przez Komendę Główną Policji, którego celem jest połączenie środków budżetowych Policji ze środkami samorządów terytorialnych w podziale 50/50 na zakup sprzętu transportowego. Na podjęte działania Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusza Drobnego odpowiedziały wszystkie samorządy z powiatu suskiego tj.:
- Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, 
- Urząd Gminy Budzów,
- Urząd Gminy Bystra-Sidzina, 
- Urząd Miasta Jordanów,
- Urząd Miasta Maków Podhalański, 
- Urząd Gminy Stryszawa, 
- Urząd Miasta Sucha Beskidzka,
- Urząd Gminy Zawoja,
- Urząd Gminy Zembrzyce,

przeznaczając pieniądze w łącznej kwocie 170 tysięcy złotych, za które zostały zakupione trzy oznakowane radiowozy. Dwa Hyundai-e TUCSON oraz jedna Kia CEED, które będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy z terenu powiatu suskiego. Ponadto Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zakupiło i przeznaczyło na potrzeby Policji myjkę ciśnieniową oraz dwa odkurzacze do utrzymania czystości w radiowozach za łączną kwotę 5 tysięcy złotych.

Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej serdecznie dziękuje wszystkim władzom samorządowym, które przyczyniły się do wzmocnienia i unowocześnienia floty suskich policjantów. Nowe radiowozy znacznie podniosą bezpieczeństwo policjantów, ułatwią realizację obowiązków w czasie codziennej służby, a także pozwolą szybciej dotrzeć na interwencję w nieraz trudno dostępnym miejscu.

Powrót na górę strony