Aktualności

Oświęcim. Dwa nowe radiowozy trafiły do dzielnicowych i drogówki

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali dwa nowe radiowozy marki KIA. Pozyskanie nowoczesnych pojazdów było możliwe dzięki współpracy z władzami powiatowymi, które w połowie sfinansowały zakup radiowozów. Druga część środków pochodziła z budżetu Policji.

W czwartek 17 grudnia 2020 o godzinie 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów oznakowanych. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela  oraz Wicestarosta Oświęcimski Paweł Kobielusz. 
Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz powiatowych za okazane wsparcie. Podkreślił, że w efekcie bardzo dobrej współpracy ze starostwem, które czuje się współodpowiedzialne za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie, było możliwe sfinansowanie zakupu radiowozów wartych łącznie 200 tysięcy złotych.  Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi, nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny sprzęt transportowy w znacznej mierze usprawni ich  służbę.
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu  potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem,  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.   Następnie starosta wraz wicestarostą wręczyli kluczyki do radiowozów dzielnicowemu oraz  policjantowi drogówki. 
Nowe radiowozy z całą pewnością usprawnią policyjną służbę na rzecz mieszkańców, co bezpośrednio przełoży się na sposób i jakość  realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony