Aktualności

Pięciu kierujących straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość na drogach powiatu nowotarskiego

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy, zatrzymali do kontroli pięciu kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

17 grudnia br. pięciu kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.  Przed południem, w miejscowości Dębno kierujący bmw jechał z prędkością 113 km/h, a kierujący renaultem  111km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. W Jabłonce kierujący kia przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Wieczorem, w Zubrzycy Dolnej, kierujący oplem jechał o 53 km/h za dużo, a kierujący fordem o 56 km/h.  Dwóch kierujących w wieku 19 i 20 lat zaledwie od roku posiadało uprawnienia.  Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400, czy 500 złotych, a do ich konta zostanie przypisane 10 punktów karnych.
Przypominamy!
Zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400zł do 500 zł i 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymują za pokwitowaniem kierującemu prawo jazdy. Następnie Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Należy  pamiętać, że zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcy. Jeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
 

Powrót na górę strony