Aktualności

Policyjni wodniacy czuwają nad bezpieczeństwem na Jeziorze Rożnowskim. We wtorek zatrzymali sternika na „podwójnym gazie”

Data publikacji 16.07.2020

Wtorkowe popołudnie na Jeziorze Rożnowskim zakończyło się dla jednego ze sterników spotkaniem z policyjnymi wodniakami patrolującymi teren. Mężczyzna nie dość, że pływał pontonem ze spalinowym silnikiem w strefie ciszy, to był pod wpływem alkoholu.

14 lipca br. policjanci z  Sezonowego Posterunku Policji Wodnej w Rożnowie, patrolując akwen zauważyli ponton, który pływał przy użyciu silnika spalinowego w strefie ciszy. Policjanci kontrolując 37-letniego sternika, wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie na trzeźwość wykazało, że mężczyzna ma go w organizmie blisko pół promila. Ponton wraz ze sternikiem został odholowany na pobliską przystań. Teraz niefrasobliwy sternik będzie musiał zapłacić mandat karny za złamanie przepisów prawa ochrony środowiska, ale również poniesie konsekwencje sterowania po użyciu alkoholu, za co zgodnie z Kodeksem wykroczeń grozi kara aresztu albo grzywny.
***
Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i trzeźwość nad wodą
Sterowanie jednostką wodną pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy sternik to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Pamiętaj, spożycie nawet małej ilości alkoholu negatywnie wpływa na umiejętności prowadzenia wszelkich pojazdów, powodując obniżenie koncentracji, kłopoty z oceną odległości czy oszacowaniem ryzyka. Bardzo często przekłada się również na brawurę i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, a od nich jest jeden krok do tragedii…
Wypoczywając nad wodą zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, a w razie zagrożenia natychmiast wezwijmy pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy Sezonowego Posterunku Policji Wodnej w Rożnowie: kom. 723 694 982 (codziennie w godzinach 8-20).

 

Powrót na górę strony