Aktualności

Najpierw znęcał się nad kotem, potem przeniósł agresję na kuratora społecznego

Data publikacji 21.07.2020

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie w gminie Pałecznica, który miał znęcać się nad kotem a potem przeszkadzał w wykonywaniu czynności służbowych kuratorowi społecznemu.

Po przybyciu na miejsce patrolu policji okazało się, że zgłaszającym jest kurator społeczny, który przyjechał do dozorowanego przez niego mężczyzny i tam był świadkiem jak 44 -latek znęca się nad kotem, zadając mu uderzenia nogami. Mężczyzna zaprzestał znęcania dopiero, gdy zauważył, że na teren jego posesji wchodzi kurator. Wówczas swoją agresję skierował na niego, próbując przeszkodzić w wykonywaniu przez niego czynności służbowych - zadawał mu ciosy rękoma, groził oraz znieważał.  44- latek został zatrzymany i przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Po przebadaniu stanu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty zmuszania kuratora społecznego do zaniechania czynności służbowych, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia kuratora podczas wykonywania przez niego czynności służbowych. Ponadto 44 -latek odpowie również za znęcanie się nad kotem, któremu uszkodził kręgosłup.

Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór, zakaz posiadania lub zajmowania się zwierzętami domowymi bądź gospodarskimi oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do kuratora. Za powyższe czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony