Aktualności

Oświęcimska grupa Speed eliminuje z ruchu kierowców pod wpływem narkotyków

Data publikacji 01.02.2021

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed, pilnując bezpieczeństwa na drogach regularnie eliminują kierowców, którzy w poważny sposób zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Na ich celowniku znajdują się w szczególności kierujący będący pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz piraci drogowi.

W  minioną sobotę (30.01.br.) tuż po godzinie 16, na ulicy Oświęcimskiej w Nowej Wsi, w gminie Kęty policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, za którego kierownicą siedział 28 – latek. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli, że kierowca najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku, który okazał się amfetaminą.
Kilka dni wcześniej, w ręce oświęcimskiego Speedu wpadło dwóch innych amatorów narkotyków.  25 stycznia br. w Bielanach na ulicy Kęckiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen którym kierował  27 –letni mieszkaniec Osieka. Kiedy mężczyzna uchylił szybę policjanci od razu wyczuli wydobywającą się wnętrza woń marihuany. Badanie śliny mężczyzny nie wykazało środków odurzających,  jednakże w pojeździe w jednym ze schowków policjanci znaleźli woreczek z marihuaną.
Z kolei w ubiegły wtorek (26.01.br.)   w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej do kontroli drogowej został zatrzymany samochód marki Audi z nieprawidłowo zamontowaną tablicą rejestracyjną. Jak się okazało, pojazdem podróżowało dwoje młodych mieszkańców gminy: 19 – letni kierowca oraz jego o rok młodsza znajoma.  Mundurowi  zauważyli, że kierujący najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających więc poddali badaniu ślinę mężczyzny. Narkotester wykazał obecność  dwóch środków odurzających: marihuany oraz kokainy. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli słoiczek z marihuaną oraz dwa młynki do mielenia suszu. 
Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast

Powrót na górę strony