Aktualności

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch dealerów narkotykowych. Zabezpieczono prawie kilogram środków odurzających.

Kryminalni z Komisariatu V Policji oraz z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch dilerów narkotykowych, u których zabezpieczyli blisko kilogram różnego rodzaju środków odurzających. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich produkcję mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Obaj zostali tyczasowo aresztowani na dwa miesiące.

26 stycznia br. kryminalni Komisariatu V Policji przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie oraz produkcję znacznych substancji psychotropowych różnego rodzaju.
Krakowscy kryminalni uzyskali informację z której wynikało, że dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 31-lat oraz 34-lat mogą uprawiać marihuanę w miejscach swojego zamieszkania, oraz mogą posiadać także znaczne ilości amfetaminy i mefedronu, które rozprowadzają na terenie miasta. W związku z powyższym policjanci udali się w rejon Prądnika Białego, pod pierwszy z ustalonych adresów, gdzie zastano 31-latka. W trakcie przeszukania pomieszczeń oraz pojazdu funkcjonariusze natrafili na ponad 450 gramów marihuany, 34 gramy mefedronu, blisko 3,5 grama amfetaminy, prawie 1 gram kokainy i 19 sztuk tabletek ecstasy. 
Zabezpieczono także przyrządy służące do niedozwolonej uprawy konopi indyjskich w postaci: czterech namiotów, instalacji oświetleniowej, termometrów, nawilżaczy powietrza, nawozów oraz przedłużaczy. Mężczyzna posiadał także znaczną ilość gotówki w kwocie ponad 70 tysięcy złotych, którą również zabezpieczyli mundurowi.  
Następnie policjanci  udali się w rejon Krowodrzy, gdzie według ustaleń, miał ukrywać się drugi z mężczyzn, który był dodatkowo poszukiwany przez Sąd w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Po przeszukaniu mieszkania mundurowi znaleźli woreczki strunowe w ilości 350 sztuk i bryłkę o łącznej wadze ponad 427 gramów, która okazała się być amfetaminą. 34-latek tłumaczył się, że narkotyki zakupił na czarnym rynku.
Łączna waga narkotyków różnego rodzaju jaką przejęli i zabezpieczyli krakowscy kryminalni to prawie kilogram. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury zastosował 27 stycznia wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwóa miesiące. 28 stycznia podejrzani zostali osadzeni w areszcie śledczym.   Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, a także ich produkcję mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony